poniedziałek, 3 czerwca 2013

Plener w Skokach k. Poznań Maj 2013

Coroczny plener w Skokach koło Poznania oczekujemy przez cały rok . Urocze miejsce, twórczy czas i fajne ludzi - wszystko żeby odpocząć, nauczyć się nowego i tworzyć .
W tym roku plener odbył się 25-31 maja. Pracowaliśmy w nowych pięknych pracowniach z dobrym światłem, ciepłą wodą , szerokimi stołami.
W planie było filcowanie letniej tuniki, sukienki z bawełnianej gazy. Wyzwanie podjęło 16 osób  w wyniku powstało 17 tunik - Beatka zdążyła ufilcować aż 2 . To było nie łatwe wyzwanie - ponieważ większość nie miała wełny w ręku, i tylko Jola filcowała już tuniki, kamizelki . Kilka osób filcowało kwiatki, i różne małe formy - okładki, etue.
Zajęcia po filcowaniu byli rozłożone na kilka dni i to było dobre - te, kto w ten dzień nie filcował obserwował, pomagał. Filcowanie dużej formy wymaga dobrej kondycji fizycznej ( trzeba kilka godzin stać przy stole, chodzić naokoło, potem to wygniatać ) , ale nikt nie zrezygnował.
Kilka zdjęć z procesu


Kiedy wszystkie tuniki/sukienki byli zrobione odbyła się sesja fotograficzna około pałacyku i w parku . Być modelką to nie jest łatwa sprawa - każda chciała wyglądać pięknie w swojej sukience .
Na tej tunice  różne obrazy z przodu i z tyłu - łąka i brzoza
Na tej - zachód słońca nad jęziorem
Tu mozaika 
Morskie fale i łódeczki 
Urocze tulipany
Ognie
Gałązki z liśćmi
Tu jest fantastyczny dobór kolorów, wzoru i fasonu, oraz dodatków - kolczyki turban, bransoletka
A to ja z Danusią Janczak , nasza śpiewaczka 

A teraz wszystkie razem
Ciepłe fiolety
Chłodne fiolety 
Białe 
szarości, granaty 

A to my wszystkie - wesołe i dumne

The course nuno felting summer dress in Poznan Poland