wtorek, 10 grudnia 2013

Pokaz filcowania w CK Zamek w Poznaniu

W sobotę 7 grudnia ja prowadziłam warsztaty z filcowania w CK Zamek w pracowni Tkaniny Unikatowej prowadzonej przez pr. Jedrzeja Stępaka .
W przed dzień warsztatów w Poznaniu przeszedł huragan "Ksawery" i trudno było  dotrzeć do pracowni na Zamku . Jednak zasypane śniegiem drogi i gołoledź nie przeszkodzili nam zebrać się w pracowni i posłuchać moich opowieści o wełnie , oraz pofilcować.
Na początku  pokazałam kilka swoich prac - szali , beretów z różną teksturą i formą , opowiedziałam o wełnie, materiałach , które wykorzystuje w pracach .

przymiarka 
 A potem zaczęła się próba wełny . Wszystkim chciało się spróbować stworzyć swój przedmiot metoda filcowania  - wybraliśmy filcowanie etue na telefon - mała forma , ale można zrobić dekoracje różnymi włóknami,  nauczyć się rozkładać wełnę i popracować z szablonem . twórczy proces 
Kiedy wszyscy  pracowali nad etue , ja pokazywałam rozkładanie i filcowanie szala z dodatkiem włókien wiskozy, jedwabnych i bawełnianych tkanin, nitek , różnymi efektami - siatką , falbaną , falami , laminowaniem , ogonami .


W kilka rąk rozkładanie idzie szybko 
 
                                                 czas wyjmować rezerwę


                                                                  Etue gotowe
                                                   A to jest nasz piękny szal
Dziękuję bardzo mojej asystentce Justynie , za pomoc , oraz wszystkim zdolnym uczniom.
TU jeszcze kilka zdjęć z warsztatów